تبلیغات
دوست یابی+نرم افزار موبایل+اهنگ موبایل+آموزش موبایل+ترفندموبایل+بازی موبایل+تمز موبایل +ماهواره - مطالب فروردین 1385

AutoCAD 2007

Www.Dlisland.Comاین هم از نسخه جدید آتوکد که میدونم طرفدارهای زیادی داره . آتوکد یکی از معروفترین و بهترین نرم افزارهای نقشه کشی و نرم افزار پیش فرض برای تمام رشته های مهندسی و به خصوص مهندسی عمران-نقشه کشی در تمام دانشگاههای ایران هست .


 

Www.Dlisland.Com لینک دانلود قسمت اول | لینک دانلود قسمت دوم | لینک دانلود قسمت سوم | لینک دانلود قسمت چهارم | لینک دانلود قسمت پنجم | لینک دانلود سمت ششم | لینک دانلود قسمت هفتم | حجم هر قسمت : تقریبا ۸۰ مگابایت

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 فروردین 1385    | توسط: متین    | طبقه بندی: نرم افزار ،     |
نظرات() 

نسل آینده شبكه های محلی بی سیم

اصطلاح نسل آینده كه امروزه با بسیاری از عناوین مرتبط با صنایع ارتباطی و مخابراتی همراه شده است، به طور عام به ایجاد یك بستر مشترك ارتباطی اشاره دارد كه خدمات سه گانه صوتی ،‌ تصویری ، و دیتا را به صورت یك جا به مشتریان خود ارائه كند. با این تعریف روشن می شود كه چرا مناسب ترین عنوان برای نسخه ای از فناوری ارتباط محلی بی سیم موسوم به WLAN كه قادر به ارائه خدمات تلفنی است ، Next Generation WLAN می باشد. صرف نظر از این موضوع ، رشد سریع به كارگیری WLAN در محیط های اداری و تجاری ، این فناوری را به مرحله ای رسانده كه از لحاظ معماری و ساختاری نیز پاسخگوی رشد فوق نمی باشد. به عبارت دیگر، WLAN به شكل امروزی قادر به پوشش میلیون ها كاربری كه در طی پنج سال آینده به خیل كاربران آن اضافه می شوند، نخواهد بود، چ رسد به این كه كاربردهای جدیدی همچون ارتباطات تلفنی نیز به مجموعه كاربردهای آن اضافه شوند. در این نوشتار ، چالش های پیش رو و نحوه غلبه بر آن ها را در قالب تكنیك انتقال مكالمات تلفنی بر روی ارتباطات محلی بی سیم Voice over WLAN بررسی خواهیم كرد.
در حال حاضر ، نیاز به ایجاد نسل جدیدی از زیرساخت های ارتباطی همگرا، جهت تبادل همزمان داده ها و مكالمات تلفنی بااستفاده از فناوری انتقال صوت روی پروتكل اینترنت، یكی از اولویت های كلیه شركت های فراهم كننده خدمات مخابراتی و اینترنتی می باشد.
از طرفی، به كارگیری فناوری WLAN در محیط های اداری و عمومی ، همچون سالن های انتظار هتل ها، فرودگاه ها ، و ایستگاه های قطار با استقبال كاربران رو به رو شده است . WLAN خیلی زود جای خود را در بازار خدمات ارتباطی باز كرد.
ولی این رشد سریع، نقاط ضعف بسیاری را نیز آشكار ساخته است.
بسیاری معتقد بوده و هستند كه این فناوری در شكل پایه خود، فاقد ملاحظات امنیتی لازم،‌ قابلیت گسترش در ابعاد كلان، قابلیت اطمینان بالا برای كاربردهای حساس و بالاخره امكان مدیریت پذیری از جانب دارندگان آن می باشد و این چالش ها با شروع زمزمه هایی درباره انتقال همزمان مكالمات تلفنی بر روی این بستر، حساس تر نیز شده اند. مطالعات انجام گرفته نشان می دهد كه با وجود محبوبیت WLAN ، به دلیل معضلاتی كه گفته شد، بسیاری از شركت ها كاربرد آن را به سالن های كنفرانس و برخی واحدهای خاص محدود نموده اند.
بنابراین، بدیهی است كه ایده دسترسی بدون محدودیت های در هر جا و هر زمان به ارتباطات درون سازمانی كه بهبود قابل ملاحظه ای در بهره وری نیروی كار را به همراه دارد، در صورتی WLAN را بستر ارتباطی خود قرار می دهد كه برای این چالش ها ، راه حل قابل قبول و مقرون به صرفه ای اندیشیده شود.
با غلبه بر این چالش ها و به كارگیری شبكه محلی بی سیم جهت مكالمات تلفنی ، رقیب پرقدرتی برای تلفن همراه وارد گود خواهد شد كه آینده ای كابوس گونه را برای شركت های فراهم كننده خدمات تلفن همراه رقم می زند!
مطابق تخمین های موجود، ارتباطات بی سیم همگرا ، یكی از سریع ترین زمینه های رشد را پیش روی دارد، به خصوص در بازار ایالت متحده كه بیش از 50 درصد شركت ها مجهز به WLAN می باشند . در بازارهای كمتر توسعه یافته ، همچون بازار اروپا، كه تنها 12درصد شركت ها به كاربرد WLAN روی آورده اند، هنوز هم فناوری تلفن بی سیم DECT كاربرد گسترده ای دارد. ولی حتی در این منطقه نیز آمادگی كاربرد همزمان صوت و داده برروی WLAN وجود دارد.
البته IEEE در پاسخ به نیازهای بازار، به سرعت مشغول الحاق قابلیت های مكمل به استاندارد اولیه 802.11 می باشد. ولی مطابق معمول ، برخی شركت های سازنده تجهیزات ، حتی منتظر انتشار این استاداردهای نشده اند و با ارائه راه حلهای خاص خود سازمان را در ایجاد یك محیط همگرا صوت و دیتا برروی WLAN یاری می كنند.
ITU-T و تغییر در طیف فركانسی
اگه قرار باشد به مشكلات بپردازیم ، بهتر است از پایین ترین سطح شروع كنیم،‌حوزه فركانسی WLAN در باند 2400 تا 2483.5 مگاهرتز قرار دارد كه به باند فركانسی بدون مجوز معروف است . تراكم كاربردهای موجود در این باند به همراه برخی از محدودیت های قانونی اعمال شده از جانب بعضی كشورها، باعث تضعیف عملكرد WLAN گردیده است . به طوری كه برای مثال ، محدود بودن تعداد كانال ها و یا محدود بودن اجباری EIRP یا توان موثر انتشارات همسو به حداكثر 10 میلی وات در بسیاری از كشورها در محیطی كه معمولا میان WLAN و سایر سیستم های بی سیم محلی مانند Bluetooth رقابت شدید وجود دارد، كار را دشوارتر كرده است . حال اگر اختلال ناشی از ابزارهای الكتریكی پرقدرت ، مانند اجاق های مایكروویو را به این اضافه كنیم، خواهیم دید كه چرا نوعی بازنگری در مورد حوزه فركانسی الزامی بوده است .
ITU یا سازمان جهانی ارتباطات در WRC2003 ، باندی به پهنای 455 مگاهرتز را در حوزه كمتر متراكم 5 گیگاهرتز به دسترسی بی سیم اختصاص داده است كه WLAN نیز در همین رده از كاربردها قرار دارد . این سازمان با تعیین مرزهایی میان عملكرد فركانسی تجهیزات داخل ساختمان و خارج آن و اجبار گزینه های خارجی به استفاده از تكنیك های گزینش پویای فركانس DFS و كنترل توان ارسال تداخلات موجود را به حداقل رسانده و راه را برای گسترش استانداردهای 802.11 بازنموده است .
IETF CAPWAP : گروه كاری CAPWAP كنترل و تدارك نقاط دسترسی بی سیم : Control and Provisioning of Wireless Access Point یكی از گروه های كاری جدید IETF در سال 2004 می باشد. این گروه مشغول كار بر روی پروتكلی است كه كنترل نقاط AC را در نسل جدید شبكه های WLAN با معماری مركزی، امكان پذیر می كند . یكی از بهترین كاندیدای موجود، پروتكل LWAPP است كه توسط چندین سازنده و شركت بزرگ مخابراتی همچون NTT DOCOM یا شركت تلفن ژاپن ،‌Legra Chanty ، Proxim ، Dlink و Symbol پیشنهاد شده است .
كنسرسیوم كارت هوشمند WLAN: این كنسرسیوم با هدف گسترش استفاده از كارت های هوشمند در تجهیزات همراه كامپیوترهای كیفی و PDP ها به منظور استفاده توسط شركت های تلفن همراه و فراهم كنندگان خدمات اینترنت بی سیم تشكیل شده است .
نگاهی به وضعیت فناوری مرتبط
بازار ارتباطات همزمان صوت و دیتا، در حال حاضر در انحصار نسل دوم شبكه های سلولی است كه بیش از 97 درصد بازار تلفن همراه را به خود اختصاص داده اند. فناوری های كلیدی این گروه عبارتند از: GSM ، cdmaOne ، TDMA و PDC/PHS . در میان متداول ترین گزینه GSM مجهز به GPRS است كه نرخ ارسال اطلاعاتی بالغ بر 40 كیلوبیت در ثانیه دارد . نسخه پیشرفته تر این فناوری موسوم به EDGE این مقدار را به سه برابر می رساند. در cdmaOne نیز نرخ تبادل دیتا 46kbps می باشد.
نسل سوم شبكه تلفن همراه ، تبادل دیتا را به مرابت، سریع تر از مقادیر فوق انجام می دهد. در UMTS سرعت به 384 كیلو بیت در ثانیه می رسد و در HSDPA نرخ تبادل به پنج برابر این مقدار نزدیك به 2 مگا بیت در ثانیه خواهد رسید.
در بخش كاربردهای تلفن بی سیم داخلی ، سال ها از پیشتازی فناوری DECT می گذرد. ولی با وجود ارزانی نسبی این فناوری ،‌آینده آن در سایه پیشرفت فناوری انتقال بر روی شبكه های محلی بی سیم قرار گرفته است . VOWLAN می تواند مكملی برای فناوری های تلفن سلولی در محیط های hotspot به حساب آید. ولی محدودیت فضای تحت پوشش این فناوری، به كارگیری WiMAX را در مناطق وسیع تر پیشنهاد می كند كه به hot zone موسومند. WiMAX تمامی قابلیت های WLAN را در حوزه ای به گستردگی چند ده كیلومتر ارائه می دهد.
فناوری بسیار جدید Mobil-Fi كه تحت كد802.20 استاندارد گردیده ، قادر به ایجاد ارتباط میان پایانه هایی است كه با سرعت 250 كیلومتر در ساعت در حركت می باشند. ولی میزان تبادل نسبتا پایین، آینده این گزینه را نامطمئن ساخته است .
در حوزه اتصالات نزدیك یا شبكه های شخصی ، فعلا حرف اول را Bluetooth می زند، نسخه كم سرعت و بسیار ارزان آن نیز، موسوم به ZigBee در زمینه كاربردهای اتوماسیون خانگی و صنعتی گزینه اول می باشد. در مقابل UWB مناسب كاربردهای فوق سریع در فواصل كوتاه است . UWB ، در كاربردهای متعددی، به كارگرفته خواهد شد كه در حال حاضر USB بی سیم اولین نمونه آن ها می باشد.
معماری جدید برای نسل جدید
لزوم به كارگیری معماری مركزی برای شبكه های محلی بی سیم ، از حدود سال 2003 مطرح گردید. در ساختار رایج كه به صورت توزیع شده می باشد، نقاط دسترسی مسئول اجرای كلید توابع شبكه محلی می باشند و به این ترتیب ، فشار زیادی را تحمل می كنند. در معماری نوین نقاط جدیدی موسوم به كنترل كننده دسترسی به شبكه اضافه می شوند كه بخشی از وظایف فوق را برعهده خواهند گرفت .
ایده اولیه این است كه با افزایش روز افزون انتظارات از یك شبكه WLAN، AP به تنهایی قادر به اجرای تمامی توابع لازم نمی باشد. به كارگیری معماری متمركز، راه را برای ارتقای قابلیت های مرتبط با ایمنی، اطمینان ، و كیفیت باز می كند.
در حال حاضر، تنها مشكلی كه وجود دارد این است كه هركدام از سازندگان روش خود را در مورد استفاده از ACT دارند. برخی از سازندگان حتی دارای انواع مختلفی از كنترل كننده های دسترسی برای توابع گوناگون شبكه می باشند.
سازنده گان گوناگون از عناوین مختلفی برای ACT استفاده می كنند . به عنوان مثال، در راه حل پیشنهادی شركت الكاتل ، از WS یا WA به این منظور استفاده می شود و AP نیز به Light AP تبدیل شده است .
WS و WA در واقع رفتار مشابهی دارند. ولی كاربردشان متفاوت است . WS در مواردی كه ظرفیت اضافی بر روی سوئیچ شبكه محلی باقی نمانده و یا سوئیچ از انواع قدیمی است و توانایی POE یا انتقال جریان الكتریسیته بر روی شبكه اترنت را ندارد ،‌مناسب است . در مقابل ، WA برای محیط هایی مناسب است كه شبكه سیمی با ظرفیت لازم وجود دارد .
در معماری متمركز ، تمامی فریم های دیتا، میان AP و ACT از طریق پروتكل LWAPP مبادله می گردند و مبادله هر فریم به داخل و خارج شبكه بی سیم از طریق ACT انجام می گیرد.
روی هم رفته مزایای اصلی ناشی از ساختار متمركز در شبكه های محلی بی سیم را می توان در موضوعات ذیل خلاصه نمود:
1- حفظ كیفیت خدمات در عین تحرك : از آنجایی كه وظایف AP در ساختار جدید منحصر به دریافت و ارسال علایم رادیویی می گردد، پردازنده در آن اشباع نمی شود و قادر خواهد بود تعداد زیادتری ترمینال متحرك را در محدوده خود تحت پوشش قرار دهد و با سرعت بیشتری به رفتارهایی همچون عبور ترمینال محدود از یك AP به AP دیگر، پاسخ دهد.
2- امنیت : مقابله با حملات امینتی و احزار هویت راحت تر و با تاخیر كمتری انجام می پذیرد. به خصوص در شرایطی كه كاربر از محدوده یك سوئیچ بی سیم به محدوده سوئیچ بی سیم دیگری وارد می شود.
3- مدیریت پذیری : كنترل مدیریت APها از طریق ACT مركزی به مراتب راحت تر از گذشته انجام می گیرد . پیكربندی APها نیز به صورت یكپارچه و مشترك انجام خواهد گرفت . از طرفی، جمع آوری اطلاعات از چند عدد ACT بسایر ساده تر از جمع آوری همین اطلاعات از مجموعه بزرگی از APها می باشد.
4- كاهش هزینه های اولیه : عدم نیاز به نصب عناصر اضافی برای دستیابی به قابلیت های امنیتی و كیفیتی ، و پشتیبانی همزمان از چندین باند WLAN به كاهش هزینه ها منجر می گردد.
معماری مركزی نسل جدید WLAN ، بهترین گزینه برای شركت های بزرگ جهت ایجاد زیرساخت همگرای صوت و دیتاست كه از طریق طیف متنوعی از تجهیزات و پایانه ها، قابل دسترسی باشد.

 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 16 فروردین 1385    | توسط: متین    | طبقه بندی: اخبار ای تی،     |
نظرات() 

گوشی نوکیا6260


تا شو :حالت
نقره ایی مشكی :رنگ ها
ندارد :صفحه کلید با حروف فارسی
ندارد :آنتن
ندارد :آنتن برقی
نیست :ضد ضربه
نیست :ضد آب
125 gr :وزن
102 mm :طول
49 mm :عرض
23 mm :قطر
109 cc :حجم
:مشخصات فیزیکی ـدارای 2 رنگ میباشد
ـفضای اشغال شده توسط این گوشی 109 سی سی میباشد
ـدارای درب تاشو176*208 :وضوح تصویر پیکسل
یک :lcd تعداد صفحه
دارد :رنگی
:LCD ـدارای صفحه نمایش رنگی
ـنوع صفحه نمایش:TFT
ـوضوح تصویر در رنگ:65K colors
ـقابلیت چرخش صفحه نمایش به 4 منطقه
دارد :پیام نوشتاری
دارد :پیام تصویری
ندارد :پیام صوتی
:پیغام گیر ـدارای سیستم پیغامگیر از نوع:SMS, MMS, EMail, Instant Messaging
دارد :دوربین
ندارد :دوربین متحرک
دارد :فیلم برداری
دارد :عکس برداری
9.5 Mb :میزان حافظه
----- :میزان حافظه تصویری
----- :میزان حافظه صوتی
----- :زمان فیلم وصوت
----- :زمان فیلم
----- :زمان صوت
دارد :MP3 صدا
:حافظه صو تی تصویری ـدارای دوربین عكسبرداری و فیلمبرداری
ـوضوح تصویر:640x480 pixelsدارد :vibrator
هارمونیک هارمونیک یا ساده؟
48 :تعداد زنگ ها
----- :تعداد آهنگ قابل ذخیره
----- :سایت خرید آهنگ
ندارد امکان اختصاص زنگ های مختلف به تماس گیرنده های مختلف را:
:زنگ ـدارای سیستم زنگ هارمونیك
----- :مدت زمان شارژ باطری
144h مدت زمان روشن بودن بدون گفتگو:
4h :مدت زمان روشن بودن با گفتگو
Li-Ion 760 mAh :نوع باطری
:باطری ـنوع باطری:Li-Ion 760 mAh
ـمدت زمان روشن بودن بدون گفتگو 144 ساعت میباشد
3 :تعداد بازی ها
----- سایت ارایه دهنده بازی های موبایل:
Bounce arcade, Card deck, Snake EX :نام بازی ها
:بازی ها ـدارای بازی است
----- :تعداد زبان های گوشی
ندارد :فارسی
دارد :انگلیسی
دارد :فرانسه
دارد :آلمانی
دارد :ایتالیایی
دارد :عربی
:زبان های گوشی ـدارای زبانهای اصلی اروپا و آسیایی چون:انگلیسی فرانسوی و فنلاندی و مجارستانی و آلمانی و عربی
ندارد :ساعت جهانی
دارد :دفترچه یاداشت
دارد :تقویم
دارد :برنامه ریزی روزانه
:زمان دارای ساعت و تقویم و دفترچه یادداشت و برنامه ریزی روزانه
ندارد :هند فری
ندارد :قاب اضافه
ندارد :کمری
ندارد :جلد شیشه
دارد :باطری
ندارد :شارجر ماشین
ندارد :شارجر رومیزی
ندارد :بند
ندارد :اشعه گیر
ندارد :پرت رایانه
ندارد :هولدرماشین
دارد :دفترچه
:لوازم جانبی درون جعبه ـدارای لوازم جانبی از جمله:شارژر و دفترچه و باطری
دارد :دارای حالت آیفن
دارد :فرمان دادن صوتی
ندارد :شماره گیر ی صوتی ویس
دارد :حالت کنفرانسی
:خدمات صوتی ـدارای حالت كنفرانسی و فرمان دادن صوتی
دارد :web
دارد :Email فرستادن و دریافت
ندارد :chat
2.0 :WAP
:قایلیت های اتصال به اینترنت ـقابلیت جستجوی صفحات وب
ـقابلیت اتصال به رایانه
ـدارای GPRS از نوع:Class 6 (3+1/2+2 slots)
ندارد :چراغ چشمک زن
ندارد :caller امکان تنظیم رنگ چراغ
:چراغ ها ـدر این مورد امكان خاصی ندارد
دارد :قفل صفحه کلید
دارد :فیلتر گذاری گفتگو
ندارد :قابلیت مدیریت بر تنظیمات
ندارد خروجی مادون قرمز یا تشعشعات خطرناک:
:امکانات امنیتی ـدارای محافظ صفحه نمایش
ـفیلتر گذاری گفتگو دارد و قفل صفحه كلید
ندارد :قابلیت تعویض قاب سریع
دارد :ماشین حساب
ندارد :تنظیم سرعت گفتگو
دارد :مبدل پول
ندارد :دارای منشی تلفنی
:امکانات دیگر - Document viewer
- Java MIDP 2.0
- FM radio
ـدارای Bluetooth
ـدارای ماشین حساب و مبدل پول و هندس فری و پورت رایانه
ـدارای Infrared و Presence enhanced contacts وAlarm
دارد :GSM1900
دارد :EGSM900
دارد :GSM1800
Symbian :سیستم عامل رایانه ای
java زبان های برنامه نویسی گوشی:
:های قابل استفاده از سیم کارت
نمی باشد :6v
می باشد :3.5V
:قسمت فنی ـدارای قسمت فنی از نوع:GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
ـدارای سیستم عامل از سری:Symbian OS v7.0s, Series 60 v2.0 UI
----- :تعداد شماره قابل ذخیره
دارد :لیست ارتباط مجدد
دارد لیست ارتباط برقرار شده واز دست رفته:
:حافظه شماره ـقابلیت ذخیره شماره را دارد ولی در مورد تعداد شماره توضیحی داده نشده است
ـدارای كارت حافظه MMC با 32 مگابایت حافظه

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 فروردین 1385    | توسط: کوثر    | طبقه بندی: معرفی گوشی ،     |
نظرات() 

Internet TV and Radio Player 3.4.0.0

دانلوداینم از چیزی که امروز برای دانلود میذارم
Internet TV and Radio Player 3.4.0.0
تلویزیون و رادیو پخش کن اینترنتی!!!

به کمک این برنامه شما قادر خواهید بود تا بیش از 950 کانال اینترنتی تلویزیونی و بیش از 1600 کانال رادیویی اینترنتی که متعلق به بیش از 100 کشور دنیا با بیش از 100 مدل مختلف هستند رو ببینید
دانلود | حجم فایل:1.14 مگ
کرک در همون بخش دانلود!!
شاید همین امروز یک چیز خیلی توووپ براتون بذارم (البته اگه کرکشو بتونم پیدا کنم)

منبع: جوجو

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 فروردین 1385    | توسط: کوثر    | طبقه بندی: نرم افزار ،     |
نظرات() 

ایرانسل تا ۲۱ دی یک و نیم میلیون موبایل میدهد!

واحد مرکزی خبر - شرکت ام تی ان آفریقای جنوبی قصد دارد, تا دهم دیماه امسال یک و نیم میلیون مشترک ایرانی را به فهرست مشترکان خدمات تلفن همراه خود در جهان اضافه کند .

مدیراجرایی ام تی ان ابرازامیدواری کرد, ایران به مهمترین بازار تلفن همراه این شرکت پس از کشور نیجریه تبدیل شود.

ام تی ان پارسال 49 درصد از سهام ایران سل را برای راه اندازی طرح اپراتوری دوم تلفن همراه ایران به ارزش 300 میلیون یورو خریداری کرد و اضافه بر آن 150 میلیون یوری دیگر نیز در ایران سرمایه گذاری کرده است.
به گفته مدیر ام تی ان نیمی از جمعیت 70 میلیونی ایران در پایان یکسال نخست این طرح به خدمات تلفن همراه ایران سل دسترسی خواهند داشت.

فوتوما نلکو در جمع خبرنگاران در ژوهانسبورگ افزود: تاریخ آغاز فعالیت این شرکت در ایران‌, مهر ماه آینده تعیین شده است.

به گفته وی‌, اکنون 11 درصد از جمعیت تقریبا 70 میلیونی ایران دارای تلفن همراه هستند و این شرکت آفریقایی قصد دارد این تعداد را تا سال 2015 میلا‌دی به 40درصد یا 31 میلیون مشترک افزایش دهد.

شرکت ام تی ان آفریقای جنوبی‌, بزرگترین شرکت ارایه دهنده خدمات تلفن همراه در قاره آفریقاست.

این شرکت هم اکنون خدمات خود را به بیش از 20 میلیون مشترک در این قاره ارایه می دهد.

نیجریه بزرگترین بازار ام تی ان به شمار می رود.

این شرکت یکی از سه اپراتور بزرگ آفریقای جنوبی است که در زمینه ارایه خدمات تلفن همراه در این کشور و هفت کشور آفریقایی دیگر فعالیت می کند.

درآمدهای ام تی ان براساس آخرین اعلا‌م این شرکت در ماه‌گذشته , بیش از پنج میلیارد دلا‌ر بوده است که در مقایسه با یکسال قبل آن‌21, درصد افزایش نشان می‌دهد

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 6 فروردین 1385    | توسط: کوثر    | طبقه بندی: اخبار موبایل،     |
نظرات()