سخت افزار جدید فیلترینگ با نام "سپر" امروز یکشنبه در تاریخ 1384/12/28 در آی اس پی های ایران مورد استفاده قرار گرفت.این سخت افزارکه توسط شرکتی تحت عنوان "امن افزار" چند ماه پیش ساخته شده بود،امکان استفاده از پروکسی در اینترنت را از بین می برد و عملا نمی توان از پروکسی برای عبور از فیلترینگ استفاده کرد.حتی اگر پروکسی فعال باشد! سیستم جدید از انتقال به سرورهای پروکسی در خارج از کشور جلوگیری می کند.هنگامی که شما یک پروکسی را در مرورگر خود ست می کنید،پیغام فیلترینگ با رنگ قهوه ای را ملاحظه خواهید کرد که در سطر عنوان آن این متن را می بینید:
(Separ Web Filter Blocking Page (amnafzar

پیغام فیلترینگ سپر به رنگ قهوه ای که هنگام استفاده از پروکسی در صفحه ی مرورگر Internet Explorer ظاهر می شود.
البته این پیغام فقط در مرورگر Internet Explorer ظاهر می شود و در مرورگرهای دیگر همچون فایرفکس پیغام فیلترینگ همیشگی با رنگ آبی ظاهر می شود.البته در مرورگر فایرفکس هم پروکسی ها کار نمی کنند.
این در حالیست که نرم افزارهای تست پروکسی،برخی پروکسی ها را فعال نمایش می دهند،اما هنگامی که آنها را در مرورگر ست می کنیم کار نمی کنند و پیغام فیلترینگ شرکت امن افزار ظاهر می شود.
بی شک نصب این سیستم تاثیری بسزایی در اینترنت ایران و فیلترینگ آن خواهد گذاشت و کار را برای کاربران اینترنت دشوراتر می کند.
نرم افزارهایی هم که در اینترنت با پروکسی کار می کنند ، از این پس مشکل خواهند داشت و نمی توان از آنها استفاده کرد.البته گستره ی کاری این سیستم باید برسی شود.در حال حاظر این سیستم در اغلب آی اس پی های ایران فعال است.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 3 فروردین 1385    | توسط: کوثر    | طبقه بندی: اخبار ای تی،     |
نظرات()