سرویس اخبار خارجی ایتنا - بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت آینده تلفن‌های همراه را بسیار روشن خواند و گفت که تا مدتی دیگر این دستگاه‌ها می توانند به کیف پول دیجیتالی مشترکین تبدیل شوند.

 

گیتس معتقد است که با افزایش محبوبیت تلفن‌های همراه بین کاربران، این دستگاه ها در آینده نزدیک توانایی ارسال و دریافت پست های الکترونیکی، شناسایی کارت های اعتباری و تجاری، دریافت برنامه های تلویزیونی و ... را نیز دارا خواهند شد.

مایکروسافت که هم اکنون به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده نرم‌افزار در دنیا محسوب می شود در تلاش است دید مردم را نسبت به دولت الکترونیک و نحوه برقراری ارتباط مردم با دستگاه‌های دولتی تغییر دهد.
بیل گیتس به دنبال همکاری‌های جدید خود با 300 شخصیت سیاسی، اقتصادی و دانشگاهی از کشورهای کانادا، آمریکای لاتین، آمریکا و ... در نظر دارد چشم انداز فناوری اطلاعات را برای دولتمردان نمایان کند.

بیل گیتس با برگزاری همایشی دو روزه با نام "اقتصادی دانایی محور" امیدوار است میزان استفاده دولت کشور ها را از رایانه افزایش دهد و به آنها نشان دهد فناوری اطلاعات تا چه اندازه می تواند بین کاربران و مقامات سیاسی ارتباط نزدیک برقرار کند.

گیتس که به عنوان سخنران اصلی این همایش محسوب می شود، سیاست های خود را برای ترویج رایانه و اینترنت در آمریکای لاتین اعلام می کند.
او در این باره گفت: من در مورد کشورهای حوزه آمریکای بسیار خوش بین هستم. آمریکایی لاتین بازاری است که ما سرمایه گذاری های فراوانی را بر روی آن انجام داده ایم و بر این اساس امیدواریم که تا چند سال دیگر به یکی از بزرگ ترین قطب های رایانه ای دنیا تبدیل شود.

گیتس به همراه دیگر مدیران شرکت مایکروسافت برنامه هایی را در دست اجرا دارند که به وسیله آن دولت ها مزایای استفاده از رایانه و اینترنت را بیش از پیش تجربه خواهند کرد.
 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 فروردین 1385    | توسط: کوثر    | طبقه بندی: اخبار موبایل،     |
نظرات()