رییس انجمن سیم كارت تلفن همراه، گوشی و لوازم جانبی گفت: از روز شنبه، بیستم اسفند ماه توزیع گوشی‌های دارای هولوگرام به طور هماهنگ آغاز می شود.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران، از ایرنا، "افشار فروتن لاریجانی" افزود: با توجه به نزدیك شدن به سال نو استقبال از خرید گوشی‌های تلفن همراه بیشتر شده است به همین دلیل ما هم عرضه و توزیع هولوگرام ها را از روز بیستم اسفند ماه آغاز خواهیم كرد.

وی اظهار داشت: فهرست شركت‌هایی كه دارای هولوگرام خواهند بود هفته آینده اعلام می‌شود تا مردم بدانند چه گوشی‌هایی دارای هولوگرام هستند سپس آنها را انتخاب كنند.

وی تصریح كرد: طرح توزیع هولوگرام‌ها به دلیل آن است كه ما می‌خواهیم پشتیبانی را به طور جدی دنبال كنیم و به همین سبب با توجه به پایان سال و افزایش تقاضا عرضه هولوگرام را با برنامه ریزی انجام خواهیم داد تا بتوانیم روی شبكه توزیع هولوگرام‌ها كنترل داشته باشیم.

وی تاكید كرد: ما از شركت‌ها تقاضا كردیم تا در یك زمان و به طور هماهنگ شروع به عرضه گوشی‌های دارای هولوگرام كنند و همچنین از مردم نیز درخواست می‌كنیم كه گوشی‌های دارای هولوگرام را از فروشندگان خریداری نمایند تا در آینده مشكلی برایشان به وجود نیاید.

رییس انجمن صنفی فروشندگان گوشی تلفن همراه كشور گفت: گوشی‌های تلفن همراه دارای هولوگرم (برچسب استاندارد)، تمام شرایط استاندارد یك گوشی موبایل را داراست.

وی افزود: این هولوگرام‌ها یا روی كارت گارانتی گوشی تلفن همراه و یا روی خود گوشی قرار می‌گیرد.

وی در مورد اجرای طرح هولوگرام گوشی‌های تلفن همراه اظهار داشت: این اقدام برای ساماندهی بازار فروش گوشی‌های تلفن همراه انجام می‌شود و كنترل كیفیت گوشی‌های تلفن همراه توسط انجمن فروشندگان گوشی‌های موبایل انجام می شود.

فروتن لاریجانی افزود: مواردی كه شركت‌ها باید برای دریافت هولوگرام باید داشته باشند ، شامل "داشتن كارگاه مجهز و مناسب"، "تعمیر كار ماهر دارای گواهی مهارتی از طرف فنی و حرفه‌ای وزارت كار و امور اجتماعی" و " داشتن دفتر پاسخگویی مناسب به خریداران" است.

نوشته شده در تاریخ شنبه 20 اسفند 1384    | توسط: کوثر    | طبقه بندی: اخبار ای تی،     |
نظرات()