فدراسیون فوتبال در واكنش به صحبت‌های سرمربی تیم شموشك نوشهر در برنامه تلویزیونی نود، آن را حركت ناشایست بهمن فروتن خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‏، بهمن فروتن دوشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی نود با اشاره به حوادث دیدار این تیم برابر تیم برق شیراز بعد از بیان دلایل خروج این تیم از زمین بازی عنوان حركت «درست» و «نادرست» و «خوب» و «بد» را استفاده كرد و بعد از تشریح آن مثال انقلاب ایران را با وصف حركت نادرست و خوب تشریح كرد كه این جمله‌ باعث خشم مسئولان فدراسیون فوتبال شده است.

حجت‌الاسلام علیرضا علی‌پور معاون فرهنگی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار كرد: نمی‌توان نسبت به حركات غیر ارزشی و گفته‌های خلاف اخلاق و عرف برخی نالایق ورزش سكوت كرد.

اظهارات بهمن فروتن مربی شموشك در برنامه زنده تلویزیونی موضوعی است كه كمیته‌ی فرهنگی فدراسیون فوتبال در قبال آن ساكت نخواهد نشست.

علی‌پور ادامه داد: فروتن با مطرح كردن عنوان نادرست و خوب با زمینه سازی قبلی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران آن هم در رسانه ملی تمام ارزش‌های انسانی و انقلابی این حركت بزرگ را نادیده گرفته است. فدراسیون فوتبال در راستای وظایف ارزشی و فرهنگی خود تا پایان و به نتیجه رسیدن این موضوع آن را پیگیری خواهد كرد.

علی‌پور تاكید كرد: فدراسیون فوتبال و با هماهنگی تمامی نهادهای مربوطه تعلیق بهمن فروتن از ادامه فعالیت در عرصه فوتبال داخلی را پیگیری خواهد كرد.

معاون فرهنگی فدراسیون فوتبال كه خروج تیم شموشك از ورزشگاه حافظیه شیراز را نیز سناریوی از قبل تعیین شده با هدف تخریب فوتبال ایران می‌داند خاطر نشان كرد: باشگاه شموشك و مسوولان آن كه دارای پیشینه سیاسی هستند در حضور دبیر كل كنفدراسیون فوتبال آسیا با حركتی سنجیده به دنبال تخریب فوتبال ایران بوده است. این سناریو با صحبت‌های اخیر بهمن فروتن در رسانه ملی شكل تازه‌ای به خود گرفته است.

وی همچنین با انتقاد شدید از مدیران شبكه‌ سه سیما و دست‌اندركاران برنامه 90 اظهار كرد: متاسفانه در رسانه ملی شاهد جریاناتی هستیم كه مسئولان ملی بدون هیچ نظارت و پیگیری آدم‌هایی را با سابقه نه چندان روشن رفتاری به برنامه دعوت می‌كنند و یا از اظهار نظرات آنها استفاده می‌كنند، به نظر می‌رسد مسوولان رده بالای سازمان صدا و سیما باید در راستای اهداف متعالی و مشخص شده خود در چارچوب فعالیت‌های رسانه‌ ملی حساستر و با دقت بیشتری عمل كنند.

علی‌پور تاكید كرد: مدیران باشگاه شموشك باید در خصوص اتفاقات اخیر توضیحات شفاف و قابل ملاحظه‌ای را ارائه كنند، استفاده این باشگاه از مربیان با چنین خصوصیاتی نه تنها مشكلات فوتبال را حل نخواهد كرد بلكه شرایط رفتاری فوتبال و حتی موارد مقدس و مورد اعتقاد ملت شریف ایران را خدشه دار می‌كند.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 اسفند 1384    | توسط: کوثر    | طبقه بندی: اخبار ورزشی،     |
نظرات()