شركت "سامسونگ" دستگاه "ام‌پی‌تری پلیر" جدید خود را به منظور رقابت با دستگاه "ام‌پی‌تری پلیر" شركت "اپل" عرضه كرد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران، از ایرنا، دستگاه "ام‌پی‌تری پلیر" جدید "سامسونگ" با نام "وای‌پی-زد‪ (YP-Z5)"۵‬با یك صفحه نمایشگر ‪ ۱/۸‬اینچی رنگی، ‪ ۴‬گیگابایت حافظه فلش و ‪ ۲۴‬ساعت عمر شارژ باتری در مقایسه با سایر دستگاه‌های شركتهای دیگر، منحصر به فرد است.

شركت "اپل" هم‌اكنون با دستگاه "آی‌پاد" خود بیش از ‪ ۵۰‬درصد از سهم بازار دستگاه‌های جیبی پخش‌كننده فایلهای دیجیتالی موسیقی(ام‌پی‌تری پلیر) را در اختیار گرفته و تاكنون بیش از ‪ ۴۲‬میلیون دستگاه "آی‌پاد" را به فروش رسانده‌است.

"سامسونگ" كه هم‌اكنون كمتر از ‪ ۱۵‬درصد از بازار دستگاه‌های "ام‌پی‌تری پلیر" فروخته شده در جهان را در اختیار خود دارد، برای طراحی نرم‌افزار مورد استفاده در دستگاه جدید خود از یكی از برنامه‌نویسان سابق شركت "اپل" به نام "پاول مركر" كمك گرفته‌است.

اقدام جدید شركت "سامسونگ" در زمینه معرفی یك دستگاه "ام‌پی‌تری پلیر" جدید و پیشرفته در حالی صورت می‌گیرد كه شركت مایكروسافت نیز هفته گذشته در راستای رقابت با "آی‌پاد" از ارائه یك رایانه جیبی پیشرفته در آینده نزدیك خبر داده بود.

بر اساس اخبار غیر رسمی منتشر شده در اینترنت، دستگاه جدید مایكروسافت با نام "اوریگامی"(‪ (Origami‬احتمالا نوعی رایانه جیبی با صفحه نمایش حساس به تماس انگشتان بوده كه برای تماشای تصاویر ویدئویی، گوش دادن به موسیقی دیجیتالی، گشت و گذار در اینترنت، ارسال عكس و پیغامهای اینترنتی و بازی‌های رایانه‌ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به اتصالات اینترنتی بی‌سیم مجهز خواهد بود.

بهای انواع مختلف دستگاه "ام‌پی‌تری پلیر" شركت سامسونگ بین ‪ ۱۹۹‬تا ‪۲۴۹‬ دلار تعیین شده و این درحالی است كه "اپل" هم‌اكنون انواع مختلف "آی‌پاد" خود را در قیمتهای ‪ ۱۴۹‬تا ‪ ۲۴۹‬دلار عرضه می‌كند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 16 اسفند 1384    | توسط: کوثر    | طبقه بندی: اخبار ای تی،     |
نظرات()